Skip to content
+420 736 763 129 +420 602 552 877 +420 777 627 044 info@symeons.cz

OLIVOVÝ OLEJ EXTRA VIRGIN

PODÍLÍME SE NA SKLIZNI, LISOVÁNÍ A KONTROLE KVALITY OLEJE.

Pěstování oliv a produkce olivového oleje mají v Řecku tisíciletou tradici. Poloostrov Pelopones, a s ním sousedící ostrov Zakynthos, jsou charakteristické mírně středomořským klimatem s velkým množstvím srážek a zároveň velkým počtem slunečných dní, které pozitivně ovlivňuje chuť oliv a z olivového oleje vytváří produkt výjimečných kvalit, typický svou hustotou. Olivovníky rostou často na kamenité vyprahlé půdě a mají mohutný kořenový systém, jímž čerpají vzácnou vodu.

Čistý extra panenský olivový olej je lisován z vybraných oliv královské odrůdy Koroneiki, která se vyznačuje intenzivní chutí a stálou kyselostí. Farmářské rodiny tyto olivy pěstují ekologickými metodami šetrnými k přírodě a olej z nich je extrahován lisováním za studena do 24 hodin od jejich sklizně, aby v něm byly zachovány všechny cenné přírodní látky.

Vybíráme pro vás farmářský jednodruhový extra panenský olivový olej, pouze a jedině z nově běžící nebo právě ukončené sklizně, která probíhá od října do ledna následujícího roku. Díky tomu můžeme garantovat čerstvost a skutečnou kvalitu. Každý náš olivový olej má svůj „rodný list“. Kvalita našeho oleje je pro nás absolutní prioritou, a protože nic nezaručuje kvalitu tak, jako osobní dohled nad celým procesem výroby, pečlivě dohlížíme na vybrané šarže olivového oleje od sklizně v řeckých olivových hájích až po finální produkt..

Nabízíme pouze extra virgin olivový olej nejvyšší kvality s nízkou kyselostí.

ŘECKÉ OLIVY

PODÍLÍME SE NA SKLIZNI, TŘÍDĚNÍ A ZPRACOVÁNÍ OLIV

Stejně pečlivě jako vybíráme náš olivový olej, vybíráme osobně i naše olivy, které jsou ručně sbírané lokální řeckou farmářskou rodinou. Rodina vlastní sady na poloostrově Chalkidiki, ve kterých pěstuje právě stejnojmennou původní místní řeckou odrůdu Chalkidiki. Tyto olivy dozrávají velmi brzy, už během září a října, a na rozdíl od některých jiných odrůd ani po úplném dozrání zcela nezčernají. Jsou populární díky jejich velikosti a podlouhlému tvaru, což umožňuje jejich plnění (mandlemi, červenými paprikami, papričkami Jalapeno, sýrem atd.), pevné dužině s výraznou chutí a krásně výrazné zeleno-žluté barvě. Navíc v kombinaci s pěstováním na místě původu této odrůdy, kde má ideální podmínky a mikroklima, mají nezaměnitelnou chuť.

Velmi oblíbené tmavé olivy Kalamata s peckou. Tyto olivy dozrály přímo na olivovníku přírodní cestou. Proto není barva každé z nich stejná, což je známka kvality. Tmavé olivy z řecké oblasti Kalamata jsou specifické svým špičatým podlouhlým tvarem a velmi malou špičatou peckou. Mají hodně dužniny. Jejich jedinečná a dokonalá chuť je proslulá po celém světě. Jsou nejznámějšími a nejoblíbenějšími řeckými olivami.

Naše olivy jsou oslavou tradiční ruční práce s respektem k přírodě a tisícileté řecké olivové tradici. Vše začíná ručním trháním oliv. Ruční sběr je k olivám i k přírodě ten nejšetrnější způsob sběru, který zachovává maximální kvalitu oliv. 3R – ruční sběr, ruční zpracování a ruční plnění oliv.

A protože u oliv platí, že kvalita se odráží od jejich velikosti, nabízíme vám pouze ty největší velikosti a to navíc od těch nejzkušenějších lokálních řeckých farmářů.

BALSAMICO

Neméně úsilí jsme věnovali i výběru řeckého balsamica. Více než 50 let zkušeností s výrobou balsamicových creamů a octů v oblasti Marathonu dovedlo mistrovství lokální farmářské rodiny ke špičkové kvalitě. Rodina klade důraz na vlastní produkci a pečlivou kontrolu výrobního procesu od hroznů až po vyzrání balsamica v tradičních dřevěných sudech. Náš balsamic cream, který se vyznačuje jemnou a vyváženou sladkokyselou chutí, byl v roce 2014 po zásluze oceněn Výrobkem roku International taste & quality institute v Bruselu. A protože ty nejlepší věci potřebují svůj čas, zraje náš balsamic cream v dřevěných sudech, kde postupně rozvíjí svou chuť až do své sladkokyselé dokonalosti.

Nabídku jsme rozšířili i o balsamic – dressing s chuťově zvýrazněnou ovocnou složkou. Desítky let zkušeností s výrobou balsamica z oblasti Chalkidiki zaručují špičkovou kvalitu všech produktů.

Back To Top